środa, 8 maja 2013

Wznowienie postępowania. Szukam adwokata

Szukam adwokata do wznowienia postępowania odnośnie sprawy zawartej w moim blogu.
Jako jednak , że z " nie znanych" mi przyczyn od kilku lat nie mogę znaleźć pracy poszukuję adwokata który podjął by się mojej sprawy , a dodatkowo zrobił by to bezpłatnie . Mój e-mail : gosia7413@interia.pl
USTAWA O POLICJI
1. Przełożony dyscyplinarny, jeżeli zachodzi uzasadnione przypuszczenie popełnienia przez policjanta przewinienia dyscyplinarnego:
1) wszczyna postępowanie dyscyplinarne:
a) z własnej inicjatywy,
b) na wniosek bezpośredniego przełożonego policjanta,
c) na polecenie wyższego przełożonego,
d) na żądanie sądu lub prokuratora,
2) może wszcząć postępowanie dyscyplinarne na wniosek pokrzywdzonego.

4. Jeżeli zachodzą wątpliwości co do popełnienia przewinienia dyscyplinarnego, jego kwalifikacji prawnej albo tożsamości sprawcy, przed wszczęciem postępowania dyscyplinarnego przełożony dyscyplinarny zleca przeprowadzenie czynności wyjaśniających. Czynności te należy ukończyć w terminie 30 dni.
1. Postępowania dyscyplinarnego nie wszczyna się, a wszczęte umarza:

1) jeżeli czynności wyjaśniające nie potwierdziły zaistnienia przewinienia dyscyplinarnego,

2
. Postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania dyscyplinarnego oraz orzeczenie o umorzeniu postępowania dyscyplinarnego doręcza się pokrzywdzonemu, jeżeli złożył on wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego. Na postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania dyscyplinarnego oraz na orzeczenie o umorzeniu tego postępowania pokrzywdzony może wnieść odpowiednio zażalenie lub odwołanie, w terminie 7 dni od dnia ich doręczenia.


1. Na podstawie oceny zebranego w postępowaniu dyscyplinarnym materiału dowodowego przełożony dyscyplinarny wydaje orzeczenie o:

1) uniewinnieniu albo

2) odstąpieniu od ukarania, albo

3) ukaraniu, albo
4) umorzeniu postępowania.
2. Orzeczenie powinno zawierać:
1) oznaczenie przełożonego dyscyplinarnego,
2) datę wydania orzeczenia,
3) stopień, imię i nazwisko oraz stanowisko służbowe obwinionego,
4) opis przewinienia dyscyplinarnego zarzucanego obwinionemu wraz z kwalifikacją prawną,
5) rozstrzygnięcie o uniewinnieniu, stwierdzeniu winy i odstąpieniu od ukarania lub wymierzeniu kary dyscyplinarnej albo umorzeniu postępowania dyscyplinarnego,
6) uzasadnienie faktyczne i prawne orzeczenia,
7) pouczenie o prawie, terminie i trybie wniesienia odwołania,
8) podpis, z podaniem stopnia, imienia i nazwiska przełożonego dyscyplinarnego, oraz pieczęć jednostki organizacyjnej Policji


Kodeks postępowania administracyjnego

Prawo do składania skarg i wniosków to prawo zagwarantowane wszystkim obywatelom w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. Nr 78, poz. 483 z późn. zm.). 
Skargi na policjanta rozpatrywane są w trybie określonym w ustawie z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2000 r., Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.), a także w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków (Dz. U. z 2002 r., Nr 5, poz. 46).

 W razie zgłoszenia skargi ustnie, przyjmujący zgłoszenie sporządza protokół, który podpisują wnoszący skargę i przyjmujący zgłoszenie. W protokole zamieszcza się datę przyjęcia skargi, imię, nazwisko (nazwę) i adres zgłaszającego oraz zwięzły opis treści sprawy.
W przypadku, gdy rozpatrzenie skargi  wymaga uprzedniego zbadania i wyjaśnienia sprawy, organ właściwy do rozpatrzenia skargi zbiera niezbędne materiały. 

Zawiadomienie o sposobie załatwienia skargi powinno zawierać: 
  1. oznaczenie organu, od którego pochodzi;
  2. wskazanie, w jaki sposób skarga została załatwiona;
  3. podpis z podaniem imienia, nazwiska i stanowiska służbowego osoby upoważnionej do załatwienia skargi lub, jeżeli zawiadomienie sporządzone zostało w formie dokumentu elektronicznego, powinno być opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.  
Zawiadomienie o odmownym załatwieniu skargi powinno zawierać ponadto uzasadnienie faktyczne i prawne oraz pouczenie. 

7.Organy mają obowiązek przestrzegania swojej właściwości i nadania skardze prawidłowego biegu. 
Oznacza to, że organ nie ma obowiązku rozpatrzeć skargi poza zakresem swojej właściwości, bo byłoby to naruszenie podstawa prawnych. Jednak, jeśli skarga zostanie złożona do niewłaściwego organu, to organ obowiązany jest niezwłocznie przekazać właściwemu organowi. Niezwłocznie oznacza w tym wypadku, nie później niż w terminie 7 dni od jej otrzymania. Dodatkowo organ musi o fakcie przekazania skargi zgodnie z właściwościami zawiadomić skarżącego albo wskazać mu właściwy organ. 



A oto jakie odpowiedzi uzyskałam:

































PODSUMOWUJĄC










Pomimo niekorzystnych, w przytłaczającej mierze, odpowiedzi w mojej sprawie Prokuratora Generalnego , Rzecznika Praw Obywatelskich czy adwokata, pozwolę sobie dalej być zdania , że przewinienie dyscyplinarne należało by zgłosić przed " odpowiednim organem " , którego to skład jest sprawą wewnętrzną jednostki i szary obywatel nie zostanie zaznajomiony z personaliami tych że osób.
O  DZIĘKI  CI  LEGISLATORZE  W  I MIENIU  SKAZANYCH  Z ART 234 KK TZN ZNIESŁAWIAJĄCYCH POLICJANTÓW  ŻE PETENT Z ULICY  NIE MOŻE  BYĆ INICJATOREM  POSTĘPOWANIA  DYSCYPLINARNEGO .
Na koniec tego tematu . Każdy jest niewinny dopóki wina nie zostanie mu udowodniona prawomocnym wyrokiem . Chodźmy więc wszyscy oczyszczać się do Sądów. Prokuratorzy poprą nasze wnioski z powodu dużej szkodliwości społecznej czynu  a Sąd oczyści nas , znajdzie winnego i ukara go w jednym postępowaniu . Ze względu na okoliczności zaznaczę , że to taki grobowy żart ale każdemu się chyba zdarza , że np babka w sklepie na niego nagada.
W moim postępowaniu , przypomnę stwierdzono w moim postępowaniu winę umyślną, działanie z premedytacją i wysoką społeczną szkodliwość mojego czynu.











Do następnego spotkania.








Brak komentarzy:

Prześlij komentarz