środa, 22 kwietnia 2020

podstawa i charakter prawny 500 +

Prezydent pytany, czy Polskę stać na realizację jego poniedziałkowej deklaracji dotyczącej utrzymania wszystkich świadczeń socjalnych, odparł, że te programy zrealizowały oczekiwania społeczne.

"Dzisiaj program 500Plus to jest taka materialna kotwica dla wielu polskich rodzin wychowujących dzieci, dlatego ja z taką mocą akcentuję - proszę państwa, możecie być państwo spokojni" - deklarował prezydent.
"Ja nigdy nie podpiszę ustawy, która będzie państwu to 500Plus odbierała, bo nie wolno tego zrobić, bo to fundament bezpieczeństwa polskiej rodziny" - dodał.

U S T A W A z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci miała zwiększyć dzietność w Polsce.
I mnie zastanawia bez wchodzenia w strony w statystyki czy :
Czy zwiększyła dzietność - czy będzie kto miał uzupełniać nisze emerytalna? Czy uzasadnienie wprowadzenia pomysłu było tylko pozorne i miało uciszyć opinię publiczną.
Czy miało charakter prawny i nie spełniło swojej funkcji ?
Czy świadczenie zaspokaja oczekiwania tylko tego procentu społeczeństwa który posiada dzieci ?

" 500 plus, sztandarowy program prorodzinny rządu PiS, jest wypłacane od 2016 roku. Ze świadczenia - według resortu rodziny - korzysta ok. 6,8 mln dzieci. Od ubiegłego roku z programu mogą korzystać również rodziny na pierwsze dziecko w rodzinie. 

Jak wynika z art. 29 ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (500 plus), świadczenie wychowawcze i koszty jego obsługi są finansowane w formie dotacji celowej z budżetu państwa. 

W tegorocznym budżecie państwa na wydatki związane z programem Rodzina 500 plus zarezerwowano ponad 39 mld zł.  


 https://biznes.radiozet.pl/News/500-plus-2020.-Z-czego-finansowane-jest-swiadczenie



Komisja Europejska zatwierdziła dziś 11 polskich programów pomocy publicznej o łącznym budżecie 35,1 mld zł (około 7,8 mld euro), które mają wesprzeć polską gospodarkę dotkniętą pandemią koronawirusa.
 Jedenaście programów o łącznym budżecie 7,8 miliarda euro pozwoli Polsce wspierać firmy i osoby prowadzące działalność na własny rachunek w zaspokajaniu ich bezpośrednich potrzeb w zakresie płynności, zmniejszając w ten sposób ich obciążenia finansowe w obecnym kryzysie - powiedziała wiceszefowa KE Margrethe Vestager.

- Pomoże to przedsiębiorstwom zminimalizować straty ekonomiczne związane z kryzysem wywołanym przez koronawirusa i utrzymać miejsca pracy - podkreśliła.

- Fatima, ja zupełnie nie rozumiem tych Europejczyków.Jeszcze nie tak dawno ganiali nas za zasłanianie twarzy, a dzisiaj sami to robią!Nawet mężczyźni!-Mówiłam ci Amna że oni jeszcze się kiedyś nawrócą !!! –

Mamy już rysopis tegopie*dolonego wirusa –

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz