sobota, 1 czerwca 2013

Badania wstępne skazanych




Na  początek  C I E K A W O S T K A !!!!!!
Wiceprezes Sądu pisze w poniższym piśmie , że przyjęte zostało domniemanie , w myśl
 art 58 & 2a kk, że skoro orzeczono karę w postaci pracy społecznej to skazany jest w stanie ze względów zdrowotnych podjąć i wykonać



Poniżej zamieszczam przykład wyroku nakazowego w którym taką karę orzeczono.
Dodam:
sąd może na posiedzeniu bez udziału stron i bez przeprowadzenia rozprawy wydać wyrok , zwany wyrokiem zaocznym
GUS zaprezentowała wyniki Narodowego Spisu Powszechnego z 2011r .
Populacja osób z niepełnosprawnością liczy w Polsce 12,2 proc ludności , co daje liczbę prawie czterech milionów siedemset osób.






A dalej dowody , że prawie do końca odbywania kary nie znałam rodzaju pracy jaką miałam wykonywać . Byłam sprzątaczką , ogrodnikiem, nie sklasyfikowanym w żadnym wykazie  prac popychadłem dla wszystkich



 A oto kwestionowana decyzja kuratora , która wg powyższego pisma Kuratora Okręgowego była wystawiona prawidłowo. Tak , brak jest określenia rodzaju pracy.



Ttu cytuję pismo Prezesa Sądu Okręgowego:" gdyby istniały w jego ocenie ( skazanego ) powody zdrowotne to na nim , w drodze przedstawienia stosownych zaświadczeń lekarskich , ciąży obowiązek wykazania braku zdolności do pracy "
oraz Kuratora Okręgowego : " Wydana decyzja zawiera również pouczenie , że przysługuje na nią zażalenie "

Lekarz- osoba posiadająca właściwe kwalifikacje , potwierdzone wymaganymi dokumentami do udzielania świadczeń zdrowotnych , w szczególności do badania stanu zdrowia , rozpoznawania chorób i zapobiegania im , leczenia i rehabilitacji chorych , udzielania porad lekarskich , a także wydawania opinii i orzeczeń lekarskich , w zakresie swojej specjalizacji ( art 2 ustawy Dz U z 2005 r nr 226 poz 1943 )

Art. 58.
1. Kto bez uprawnień udziela świadczeń zdrowotnych polegających na rozpoznawaniu chorób oraz ich leczeniu, podlega karze grzywny.

Medycyna pracy – specjalność lekarska, której przedmiotem jest badanie wpływu środowiska pracy na pacjenta, diagnostyka, leczenie i profilaktyka chorób zawodowych. Lekarz medycyny pracy zajmuje się m in badaniami profilaktycznymi pracowników 

1) Przed przystąpieniem do pracy w wielu zawodach wymagane jest wykonanie badania mikrobiologicznego na nosicielstwo bakterii z rodzaju Salmonella i Shiqella. Zwłaszcza osoby pracujące w branży gastronomicznej , gdzie przygotowuje sie posiłki , a także pracownicy mający bezpośredni kontakt z innymi osobami powinni miec zatwierdzone przez Sanepid aktualne badania w książeczce zdrowia


2)  Badania wysokościowe , do prac na wysokości
     Aby uzyskać takie zaświadczenie niezbędne są wyniki specjalistycznych konsultacji:
     - okulistycznej
     - laryngologicznej
     - neurologicznej
Pracą na wysokości w rozumieniu rozporządzeni(a & 105. 1  Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r D U  nr 129 poz 844 w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy ) jest praca wykonywana na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej 1,0 m nad poziomem podłogi lub ziemi.






  Konwencja Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych z dn 10,12,1984 r w sprawie zakazu stosowania tortur oraz okrutnego , nieludzkiego lub poniżającego traktowania lub karania

 Art 3 KK - kary oraz środki przewidziane w tym kodeksie stosuje się z uwzględnieniem zasad humanitaryzmu , w szczególności z poszanowaniem godności człowieka..
Trybunał Europejski w odniesieniu do naruszenia art 3 KE czyli poniżającego traktowania lub karania wskazał, iż musi cechować je pewien minimalny stopień dolegliwości , ponieważ " poniżające " znaczy więcej niż nieprzyjemne czy niewygodne, oznacza złe traktowanie którego celem jest wzbudzenie u ofiary poczucia strachu , udręki , niższości , zdolne do jej poniżenia lub upokorzenia ( P Burzyński " Ustawowe określenie sankcji karnej "

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dn 01,06,2010 r w sprawie po
dmiotów , w których wykonywana jest kara ograniczenia wolności oraz praca społecznie użyteczna
§ 6. Podmiot wskazuje sądowemu kuratorowi zawodowemu osobę odpowiedzialną za organizowanie i kontrolowanie pracy skazanych, zwaną dalej "wyznaczoną osobą".
§ 7. 1. Wyznaczona osoba ustala harmonogram pracy skazanych, określający czas, miejsce i rodzaj pracy na okres co najmniej jednego miesiąca. 


OSTATNIM WYKONYWANYM PRZEZE MNIE NA UMOWĘ O PRACĘ ZAWODEM BYŁO :                 MŁODSZY KSIĘGOWY 






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz