piątek, 10 stycznia 2020

Uchwała " potępiająca wypowiedzi " i "wyrażająca uznanie"


też tu widzicie Hannibala Lectera w sutannie? –

"Włodzimierz Putin powiedział o Polsce kupę głupstw. Były to jednak wypowiedzi z konferencji prasowych Putina, a nie jakieś oficjalne oświadczenia" - napisał Mikke na swoim Facebooku.
Wczoraj posłowie przyjęli uchwałę, której treść głosi: "Sejm Rzeczpospolitej Polskiej potępia prowokacyjne i niezgodne z prawdą wypowiedzi przedstawicieli najwyższych władz Federacji Rosyjskiej próbujących obciążać Polskę odpowiedzialnością za wybuch II wojny światowej. Wielkości narodu oraz stosunków między państwami nie można budować na kłamstwie i fałszowaniu historii, dlatego Sejm Rzeczypospolitej Polskiej jest zobowiązany przypomnieć, że do wybuchu II wojny światowej doprowadziły dwa ówczesne mocarstwa totalitarne: hitlerowskie Niemcy i stalinowski Związek Sowiecki"
"Prawie cały Sejm przez aklamację przyjął uchwałę sprzeciwiającą się manipulowaniem historii przez Federację Rosyjską! Prawie, bo jeden poseł, Janusz Korwin-Mikke miał to gdzieś!" - napisał Gawkowski.
...... tłumaczy Janusz Korwin-Mikke w swoim wpisie. Polityk uważa, że Sejm nie powinien się w ogóle zajmować takimi sprawami. "Z tych samych powodów, dla jakich uważam, że Sejm nie powinien zajmować się „noblem” Olgi Tokarczuk - uważam, że nie powinien zajmować się głupotami prezydenta Rosji" - dodaje.
https://www.onet.pl/?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=7df12eef-59ca-4eda-9e0c-74e0a68ccbe1&sid=b177a2c9-166f-4113-9b28-185bbe554807&utm_v=2
Sejm przeciw manipulacji i zakłamywaniu historii przez polityków Federacji Rosyjskiej. Uchwała Izby. czwartek, 9 stycznia 2020 16:10. Zdjęcie nr 1, fot.
1 dzień temu - Wielkości narodu oraz stosunków między państwami nie można budować na kłamstwie i fałszowaniu historii - głosi uchwała przyjęta w ...
20 gru 2019 - Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pragnie wyrazić uznanie dla Olgi Tokarczuk, laureatki Literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok - głosi przyjęta w ...



Sto lat, sto lat, niech żyje żyje nam... – Sejm zachwycony Korwinem :D


Nie wiem jakiej rangi i kogo obowiązują uchwalone przez Sejm RP , czyli naszą władzę ustawodawczą uchwały , pewnie nie są źródłem prawa powszechnie obowiązującego ale co to jest uchwała potępiająca wypowiedzi czy wyrażająca uznanie?

„Sejm RP potępia prowokacyjne i niezgodne z prawdą wypowiedzi przedstawicieli najwyższych władz Federacji Rosyjskiej próbujących obciążać Polskę odpowiedzialnością za wybuch II wojny światowej” – tymi słowami zaczyna się uchwała przyjęta w czwartek przez polski Sejm. To odpowiedź posłów na atakujące Polskę wypowiedzi Władimira Putina. Z inicjatywą uchwały wystąpiła Małgorzata Kidawa-Błońska."https://www.wprost.pl/polityka/10287990/sejm-przez-aklamacje-przyjal-uchwale-potepiajaca-wypowiedz-putina-inicjatywe-zglosila-kidawa-blonska.html


W piątek Sejm przyjął uchwałę z okazji otrzymania przez Olgę Tokarczuk Nagrody Nobla. Głosowało za nią 406 posłów, przeciw był 1. 17 parlamentarzystów wstrzymało się od głosu.
"Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pragnie wyrazić uznanie dla Olgi Tokarczuk - laureatki Literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok" - głosi przyjęta uchwała.
https://tvn24.pl/polska/sejm-uchwala-z-okazji-otrzymania-przez-olge-tokarczuk-nagrody-nobla-ra994846-2613490

Premier odnosząc się do tej uchwały na Facebooku napisał: „Dzisiaj w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej wydarzyło się coś bardzo ważnego. Prowokacyjne wypowiedzi rosyjskich polityków fałszujące polską historię spotkały się z ostrą odpowiedzią posłów wszystkich stronnictw politycznych. Specjalną uchwałę w tej sprawie przyjęliśmy jednomyślnie, przez aklamację”.

„Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parlamentarzystom i zachęcam, abyśmy potrafili mówić jednym głosem także w innych sprawach ważnych dla Polski” – dodał szef polskiego rządu.

https://www.tvp.info/46128647/premier-skomentowal-uchwale-sejmu-potepiajaca-wypowiedzi-wladz-rosji
Wyciąg  urywków Regulamin Sejmu :                                                                                          
Art. 34
1. Projekty ustaw i uchwał składa się w formie pisemnej na ręce Marszałka Sejmu; wnosząc projekt wnioskodawca wskazuje swego przedstawiciela upoważnionego do reprezentowania go w pracach nad tym projektem.
4c. Do projektu uchwały w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec inicjatywy Rady Europejskiej w sprawie decyzji upoważniającej Radę do zmiany sposobu głosowania, o której mowa w art. 48 ust. 7 Traktatu o Unii Europejskiej, dołącza się uzasadnienie.
4d. Do projektu uchwały w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec wniosku Komisji Europejskiej w sprawie środków dotyczących prawa rodzinnego mających skutki transgraniczne, o których mowa w art. 81 ust. 3 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, dołącza się uzasadnienie.
4e. Do projektu uchwały w sprawie uznania projektu aktu ustawodawczego Unii Europejskiej za niezgodny z zasadą pomocniczości, o której mowa w art. 5 ust. 3 Traktatu o Unii Europejskiej, dołącza się projekt uzasadnionej opinii zawierającej powody, dla których Sejm uznaje, że projekt aktu ustawodawczego Unii Europejskiej nie jest zgodny z zasadą pomocniczości.
6. Marszałek Sejmu może zażądać dołączenia uzasadnienia do projektu uchwały, jeżeli nakłada ona na określone podmioty obowiązki.
7. 33) Marszałek Sejmu może zwrócić wnioskodawcy projekt ustawy lub uchwały, jeżeli uzasadnienie dołączone do projektu nie odpowiada wymogom określonym w ust. 2-3.
7a. Marszałek Sejmu może zwrócić wnioskodawcy projekt uchwały, jeżeli projekt nie odpowiada wymogom określonym w ust. 4c-4g.
8. Projekty, co do których istnieje wątpliwość, czy nie są sprzeczne z prawem, w tym z prawem Unii Europejskiej lub podstawowymi zasadami techniki prawodawczej, Marszałek Sejmu, po zasięgnięciu opinii Prezydium Sejmu, może skierować celem wyrażenia opinii do Komisji Ustawodawczej. Komisja może większością 3/5 głosów w obecności co najmniej połowy członków Komisji zaopiniować projekt jako niedopuszczalny. Projektowi zaopiniowanemu jako niedopuszczalny Marszałek Sejmu może nie nadać dalszego biegu.
Art. 36
1. Rozpatrywanie projektów ustaw odbywa się w trzech czytaniach, a uchwał - w dwóch czytaniach.
Art. 37
1. Pierwsze czytanie przeprowadza się na posiedzeniu Sejmu lub komisji.

4. Pierwsze czytanie może się odbyć nie wcześniej niż siódmego dnia od doręczenia posłom druku projektu, chyba że Sejm lub komisja postanowią inaczej.
Art. 39
1. Pierwsze czytanie projektu ustawy (uchwały) obejmuje uzasadnienie projektu przez wnioskodawcę, debatę w sprawie ogólnych zasad projektu oraz pytania posłów i odpowiedzi wnioskodawcy.
2. Pierwsze czytanie na posiedzeniu Sejmu kończy się skierowaniem projektu do komisji, chyba że Sejm w związku ze zgłoszonym wnioskiem odrzuci projekt w całości.
3. Sejm, kierując projekt do komisji, może wyznaczyć im również termin przedstawienia sprawozdania.
Art. 40
1. Projekty ustaw (uchwał) kieruje się do właściwych komisji.


Art. 51
Sejm w szczególnie uzasadnionych wypadkach może skrócić postępowanie z projektami ustaw oraz uchwał przez:






1) przystąpienie do pierwszego czytania niezwłocznie po otrzymaniu przez posłów projektu,
2) przystąpienie do drugiego czytania niezwłocznie po zakończeniu pierwszego bez odsyłania projektu do komisji,
Art. 53
1. O powziętych przez Sejm uchwałach Marszałek Sejmu zawiadamia Prezydenta, Marszałka Senatu i Prezesa Rady Ministrów oraz przesyła im podpisane przez siebie teksty uchwał.

2. Prezes Rady Ministrów zarządza ogłoszenie uchwały Sejmu w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski", jeżeli Marszałek Sejmu tak postanowi.
I tak dalej...........
Art. 69
1. W trybie przewidzianym dla uchwał Sejm może podejmować:



1) rezolucje - zawierające wezwanie określonego organu państwowego do podjęcia wskazanego w rezolucji jednorazowego działania,
2) deklaracje - zawierające zobowiązanie do określonego postępowania.

2. Ponadto Sejm może podejmować:
1) apele - zawierające wezwanie do określonego zachowania się, podjęcia inicjatywy lub zadania,

2) oświadczenia - zawierające stanowisko w określonej sprawie.


"Jak w czasach inkwizycji...". Jest reakcja Rosji na uchwałę polskiego Sejmu

 Skomentowała ją rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa.

"Wygląda na to, że, jak w czasach inkwizycji, nauka została uznana przez polski Sejm za herezję, a zwolenników faktów historycznych oskarżono o czary. Właśnie w ten sposób ideologia pokonała prawdę. A prawda została ustanowiona przez Trybunał Norymberski. Jeśli polski Sejm ma wątpliwości co do jego decyzji, to trzeba to zadeklarować" – napisała na Facebooku Zacharowa. Jak podkreśliła, takie podejście ma swoją kwalifikację. To "rewizja rezultatów drugiej wojny światowej".
https://ziemkiewicz.dorzeczy.pl/kraj/125852/jak-w-czasach-inkwizycji-jest-reakcja-rosji-na-uchwale-polskiego-sejmu.html
14.01.2020:
Rosja chce złożyć w Radzie Europy projekt rezolucji potępiającej Polskę za "próbę sfałszowania prawdy historycznej" w sprawie przyczyn wybuchu II wojny światowej.

DLACZEGO POLSKAWALUTA JEST SŁABA? – Ponieważ ma pokrycie praktycznie wyłącznie w obietnicach polityków, czyli zasadniczo w gó*nie.
Coś tam rozumiałam do momentu jak nie sprawdziłam kursu walut
1 rubel = 0.062  złotego

ZMIANA TEMATU :
Mam sprawę w Sądzie cywilnym o bezprawne - decyzją Sądu - doprowadzenie do izby wytrzeźwień
Art 41 & 5 mówi ,że każdy pozbawiony wolności ma prawo do odszkodowania.
I tu się zaczyna skomplikowaność polskiego prawa
Czy została czynem wyrządzona szkoda
Czy nastąpił rozstrój zdrowia
Czy działanie było celowe
Ja pierdykam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz